20 Aralık 2009 Pazar

Farkındalık

Anlaşılabilir mi acaba,
Yağmur ağladığı zaman...

17 Aralık 2009 Perşembe

Spontane Tercüman

Kapıdan çıkmak zor geliyor bazen
Pencereden atlıyorum bende...

(burda gülmekten kendimden geçtim efenim kusura bakmayın nasıl bir şiir girişidir bu, spontane yazdığımdan olsa gerek çok sacmalıyorum bazen)

...

(yok burdan sonra nasıl toparlanır ki bir şiir)
(hala gülüyorum kendime)

çok yüksekmiş...

(böyle mi biter len şiir?)

14 Aralık 2009 Pazartesi

Rüya ve ...


Bir rüya görürsünüz herhangi bir gecenin sonunda. Yorgun bir şekilde uyanırsınız ve hatırlamaya çalışırsınız. Aslında hatırlarsınız genel temasını ama sadece unutmak istedikleriniz karşınıza çıktığında takındığınız bir inkardır yapabildiğiniz. Onu görmüş olmak aptallaştırır sizi. Ve hatırlamaya çalışmak yüzünü... ahh çok zor...
Nerden çıktı dersiniz, beynimin hangi kıvrımları bunu bana getirdi. Fazla yormamak lazım bünyeyi öte yandan kapılmamak Onun rehavetine.

Bir rüyadan uyanırsınız ter içinde. Eliniz saçlarınıza girer ve tavana bakarsınız. Uğraşırsınız ama hatırlamak zor gelir. Aslında zor olan hatırladıktan sonra yaşamaktır...

4 Aralık 2009 Cuma

Disko Disko Dens Dens

Geçtiğimiz pazar taksimde bir mekana götürüldüm arkadaşlar tarafından. Dikkat ederseniz benim hiç bir b.k bildiğim yok bu mekan yerleri konusunda, zaten kısmi alzheimer olduğumdan dolayı yolda nereye çekseniz o tarafa gidecek bir yapım var. Zaten yorgun bir bünyeyle amaçsızca birileri tarafından sürüklenirken daha sonradan ismini hala hatırlayamadığım çatı katındaki bi yere girdik. Kapalı olmasına rağmen sigara içilebiliyordu açıkcası o konudan feci sevindim. Neyse ben ilerleyen dakikalarda alkolün etkisiyle kafamı sağa sola sallaya sallaya insan kalabalığına doğru açılmaya başladım. Bir kaç hatun kişi önümden sırayla dans ettikten sonra (ki bende onlarla dans ediyorum tabi ki, çok yardımseverim bu konuda) çok eşli dansı sevmeyen biri olarak biriyle dans etmeye başladım. Birden bizim grupta bulunan hatunkişilerden biri dansettiğimle arama girip onun erkek arkadaşı vaaaar diyerekten kulağıma fısıldadı. İçkinin etkisiyle höleegghöleee dedim dansetmeye devam ettim sonra başka bir kız geldi sonra erkek arkadaşı olan kız geldi ki hakkatten arkama baktım kel bir adam bizi dansederken izliyor. İnceden bir kıllanmadım değil sonra dansa devam ettim tabi ama o sırada kanımdaki alkol düzeyi artmış olacak ki kelle bile dansetmiş olabilirim o derece şuursuzdum. Sonra masaya döndüm ilişkiler üzerine arkadaşlara bir kritik yapıp cin tonikten son yudumu aldım ve dışarı çıktım. Kaafanız güzelken soğuk hava daha bir çekici geliyor insana onu farkettim..
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...