29 Şubat 2012 Çarşamba

Biscolata Erkeği ve Topluma olan etkisi

      "Merhaba ben eduardo ispanyolum, hobilerim kumsalda koşmak, kaslarımla oynamak ve rüzgarda danseden kaslı füchudumla boygöstermektir. Sizin için yaptığım biscolata mood u olan gaslıvuchut artık tüm marketlerde. Alınız çünkü ben kaslıyım seksi ve bla bla bla" 

     Ne len bu ! Yok şimdi ben göbekli kassız vucudlu inceden atletik bir mehmet olarak kınıyorum efenim boyle reklamları. Alttarafı cukulota alcam olm ben siz bana kaslı kaslı adam gösteriyorsunuz tiksindim cukulotadan. Gerci hedef tüketici ben değilim tabi bankada çalışan deniz, sekreter ayşe ve yalnızlığını evde televizyon karşısında dondurma ve cukulota yiyerek geçiren selin gibiler.

 bakınız mehmet; 

       bakınız tipik bir biscolata erkeği;

      Enrico'na senin neyse Şimdi bende selin olsam panda kılıklı mehmetin yaptığı çukulota yerine biscolata erkeğinin çukulatasını alırım. Ama bunun topluma etkileri nedir? Neden mahalledeki teyzelerimizde bu çılgınlığın içine girdi? Biscolatanın üzerine yanında erkek verilmiyor ibaresi yazmadıkça nice selinler ayşeler bu çukulatının peşinde koşacaktır eminim. Şunu bilirim yıllarca türk kızı girsin rus kızı gelsin mottosunda yaşayan yurdum anadolu gençlerine bir tokat niteliğinde cevaptır biscolata erkeği.

 bakınız mahalledeki teyze ve piscolata erkeği;


27 Şubat 2012 Pazartesi

Kuzey Güney 25. bölüm Tanıtım Fragman Çok Acaip

Efenim bu diziyi izliyorum bir tek bu aralar ama bu bölüm bir başka olacak sanki of of gerildim yahu

26 Şubat 2012 Pazar

Ece Sükan Benim Bloguma Yakışan VAIO'yu Seçti... Sıra Sende!

Bana en çok Pembe VAIO yakışıyor!

Ünlü moda ikonu Ece Sükan, Sony VAIO için ilginç bir işe imza attı. Blogların renkli dünyası ile Sony VAIO'nun renkli dünyasını birleştiren Ece Sükan, birçok blog gibi benim blogumu da inceledi ve yakışacak olan rengi belirledi. Ece Sükan, blog içeriği, tasarımı, duruşuna göre 6 farklı rengi olan Sony VAIO içinden bana Pembe VAIO'yu seçti.

Ayrıca Facebook üzerinde yapılmış özel bir aplikasyonla Ece Sükan profil fotoğraflarını inceliyor ve sana yakışan Sony VAIO'yu belirliyor. Sen de fotoğrafa tıklayarak Facebook üzerinden VAIO kazanma şansı yakalayabilirsin...

Bir bumads advertorial içeriğidir. sony-vaio

25 Şubat 2012 Cumartesi

Can Bonomo Eurovision Şarkısı

Bence eğlenceli tam eurovision parçası olmuş, hopbidi hopbidi zıplamalı dansıyla can bonomo ilk 3 e girer. Ama girse ne olur girmese ne olur o ayrı mevzu. Niye bu kadar milli mesele haline getirdik hala anlamadım ama özellikle medyanın feci bir şişirmesi olduğunu düşünüyorum. Sonuç olarak dinleyiniz;24 Şubat 2012 Cuma

Rumeli Hisarı'nda Masalsı Bir Aşk Hikayesi!

"Eski aşklar Yeşilçam'da kaldı" lafı klişe olmaya yüz tutmuşken, fırtınalı sevdalar, çekişmeli ilişkiler günümüzde hem magazin basınında hem de yakın çevremizde -buna kendimiz de dahil- karşımıza bolca çıkıyor. Sevgilimizi elimizden almak isteyen dış mihraplar yoğun şekilde çalışırken bize de biricik aşklarımızı elimizde tutmak için yapmamız gereken çok iş düşüyor. Bu konuya nereden geldiğimi açıklıyorum!

8x4 yeni deodorantları Beauty ve Beast için muhteşem bir project mapping uygulaması daha yapmış. Gösterinin hikayesi kısaca şöyle: romantik bir aşk hikayesi kötü niyetli bir ejderhanın tehdidi altına giriyor. Kahraman erkeğimiz çekici kokusunun da yardımıyla güzel kızı kurtarıyor ve hikaye mutlu bir şekilde sona eriyor.

8x4 dünyasını Facebook'tan takip etmek isteyenler; http://www.facebook.com/8x4Turkiye

Bir bumads advertorial içeriğidir.

17 Şubat 2012 Cuma

Nereye Gittiğin önemli değil

   
    Kimi zamanlar yağmura fazla yüklendiğimizi düşünüyorum, yağmur yağsında kahvelerimizi alıp camın karşısına geçelim diye bir sevdamız var bizim. Keza benim öyle. Yağmur yağsın hemen kahve yapar camdan dışarı bakarım. O kahveyi içmem bile aslında, bir ritüel gibidir benim için. Oysa yağmura sorsak ne iş hocam? diye, "ben bilmem abi" der umarsızca, şıp şıp yere vurur gamsız bir şekilde dinlemez sizi. Çok anlam yüklüyoruz yağmura... Sevgilinin kapısında beklerken arkada onun olmasını istiyoruz saatlerce onunla ıslanıp ajitasyon seviyemizi arttırıyoruz, dandik şemsiyelerimizi onun sayesinde satıyoruz, çok yağdığı bir günde hoşlandığımız insanın elini ilk defa onun sayesinde tutuyoruz, ilk defa onun yüzünden ağlıyor musun? yoksa yağmur mu yağıyor? lafını işitiyoruz.
        O yüzden giderken ona böyle dedim; nereye gittiğin önemli değil, üzerine yağmur yağsın yeter...

16 Şubat 2012 Perşembe

Ağır Metallerden 4 Tanesinin İsmini ve Sembolünü Yazınız?

Çok zekice bir cevap...

14 Şubat 2012 Salı

Facebook Zaman Tüneline Fırat Ayarı


Zaman tüneline bu resmi koydum, feysbuğa bir tepki babında hem feysbuk paralı olcakmış bu resmi 900milyon kişi koyarsa feysbuk adam başı bir dolar verecekmiş. Facebook zaman tüneli fırat eserini yazısız ve reklamsız paylaşıyoruz efenim

13 Şubat 2012 Pazartesi

Sevgililer Günü Ne Hediye Almalı 2012


  Efenim malum sevgililer günü yarın, her ne kadar yalnız bir şekilde girecek olsamda en azından sevgilisiyle girecek olanlar için bir kaç temennim olacak;

Sevgilinize kesinlikle sweatshirt almayınız ya da tşirt gömlek saat biblo parfüm kalemlik sezen aksu konser bileti oyuncak ayı ki özellikle ses kaydeden ve içinde seni seviyorum aşkıuum diye böğüren bir oyuncak ayı, oyuncak kedi ve köpek, gerçek yavru köpek ve kedi, balık v.b. şeyler, mümkünse yaratıcı olunuz.

Gidin çiçek alın. Ahah yok yahu çiçek almayın yada alcaksanız bugunden alın çünkü yarın çiçekler sanki gün içinde tohumlanıp yeşermişcesine yüzde beşyüz zamlanıyor.

Ne yapmalıyım peki mehmet? der gibisiniz sanki.

Gidin bir kağıt bulun kocaman bişi olsun, üzerine kocaman seni seviyorum sonra onu uçak yapıp sevgilinize atın. Ne bilim yahu ben yalnız bir adamım bilmem öle sevgili falan ama karşınızdaki bir hatun kişi ise ona kadın olduğunu hissettirebilmek için Gadın sın sen Gadınnnn diye yanında bağırabilirsiniz bence çok romantik.

Mutlu valentin günleri hepinize.

-bu arada mehmet nasıl biri anketinde adriana limadan hallice ve ciguli başabaş gidiyor oy kullanıp bired pite falan verirsenin sizi severim çok severim bisürü severim
11 Şubat 2012 Cumartesi

Baggercup Project


     He's comin' to your hoodbildiğin sanal dilenci...

Umut Sarıkaya Tipi Mutsuzluklar Yaşıyorum


Sınıfta hocayı beklerken çok zaman geçmesi, ooo olm o gelmez artık demeniz ve sınıfı terketmek için kapıdan çıktığınızda öğretmenin merdiveni çıkarken görünmesi. İlkokulda da yaşadım, ortaokul lise ve üniversite de hep vardı bu mutsuzluğum.Nedense hala mevcut paltom dahi çoğu fermuarlı giysilerim kapanmıyor. Yani kapatmaya çalışırken resimdeki gibi alttan açılıyor bunun üzerine kurtarayım diyorsunuz sıkışıyor bir de yakasım geliyor açıkcası o giysiyi.


Ah o arkassı silgili kalemleri, silgisi bittiğini bilmeden silmek üzere kullanmak. Ve çıkan ciziri ciziri sesi. Yüzde bir limon ekşimesi. Mutsuzluk.


Oldum olası zaten kumsalları sevmem. İşte bu sebepten. Her tarafınıza kum kaçar öte yandan o kumsalda sağınız solunuz kumlu şekilde çorap giyemeye çalışmak. Of of...


Bunu ilkokuldan hatırlıyorum, defter kaplarken gergin kaplayı defterin kapanmaması en baştan bir daha başlamak hayata dair bir yenilgi almak...

Mutsuz olcak çok fazla şeyimiz var aslında...

9 Şubat 2012 Perşembe

Trablus Antlaşması 4 Kasım 1976

    Mehmet ile tarih dersine hoşgeldiniz. Normalde pek sevmem tarihi ki lise yıllarım sağa sola bakıp öyle mal mal okula gidip gelmekle geçmiştir. Ama bazı anektodlar ilginç olaylar ilgimi çekiyor. Mesela Özgürlük heykeli nin Sultan Abdülaziz tarafından Mısır a konulmak üzere Fransaya ısmarlanması, Abdülaziz in Özgürlük Heykelinin masraflarını ödemesi ama halk içinde huzursuzluk yaratır diye istememesi (sanki biblo yahu koskoca heykel o kadar para vermişsin al yani) heykelin Fransada kalması ve seneler sonra Fransa nın heykeli Amerikanın 100.yılı kuruluşunda Amerika ya hediye etmesi.(Hani size hediye gelir pakedini açmadan başkasına hediye edersin ya öle bir şey bu fransa zaten kıl)

     Aslına Bak Osmanlı şöyleymiş Osmanlı böyleymiş, sabah Osmanlı akşam Osmanlı tiplerinden değilim ama dediğim gibi bazı şeyler ilgimi çekiyor.
      Bunlardan bir başkasını da Micheal sikkofield in bloguna bakarken  gördüm çok ilginçti bende biraz araştırıp size bahsetmek istedim. Araştırdım derken wiki ye baktım 10 dakika falan sürdü.
     1783 yılında, Avrupa standartlarına göre mütevazı da olsa, yeni bir denizci devlet olan ABD, (Gerçi Amerika nın kurulduğundan beri hiç bir dönem mütevazi olduğunu düşünmüyorum) denizlerde tek başına bayrak gezdirmeye başladı.(Hemen denizlere açılayım sağı sola kapayım düşüncesi) 25 Temmuz 1785'te, Atlas Okyanusu'nda Cadiz açıklarında, bu yeni bayrağı taşıyan ilk gemi Cezayir açıklarında Osmanlı gemileri tarafından ele geçirildi.(Osmanlı o sıra denizlere hakim tabi elini sallasan Osmanlı gemisine çarpıyor Korsanlar bile Çevirmede Milletvekili gören polis gibi arkasını dönüyor) Bu gemi, Boston limanına bağlı, Kaptan Isaak Stevens'in idaresindeki Maria idi. Arkasından, Philadelphia limanına bağlı, Kaptan O'Brien'in Dauphin'i de aynı akibete uğradı. 1793 Ekim ve Kasım aylarında 11 ABD gemisi daha Osmanlıların eline geçti. Amerikan Kongresi, ( adamlar toplanıp ulan gemi yapıyoruz Osmanlı hacılıyor, Osmanlı ya mı çalısıyoruz olmm whats up man diyor)27 Mart 1794 yılında, Osmanlı denizcilerine karşı koyacak güçte savaş gemileri inşa edilmesi veya satın alınması için, Başkan George Washington'a (Doların üzerindeki adam bildin)700.000 altına yakın harcama yetkisi verdi. ( Daha sonra Corc Vaşingtın düşünür ulan ben gemi yapsam sıkıntı Osmanlı bu belli olmaz gene yer bizi denizde Gideyim şunlarla anlaşayım der)
Trablus Antlaşması veya ABD - Osmanlı Sözleşmesi 4 Kasım 1796'te ABD ile Osmanlı İmparatorluğu arasında imzalanan antlaşmadır.
Şimdi asıl Olay burda Anlaşmanın neden anlatılmaya değer olduğunu şöyle açıklayayım;

5 Eylül 1795'te ABD bu tehdide karşı bir anlaşma yapmayı kabul etti. Bu anlaşmaya göre ABD, Cezayir'deki esirlerin iadesi ve gerek Atlas Okyanusu'nda, gerekse Akdeniz'de ABD sancağı taşıyan hiçbir tekneye dokunulmaması karşılığında, 642.000 altın ve yılda 12.000 Osmanlı altını (21.600 dolar) ödeyecekti. Dili Türkçe olan ve 22 maddeden oluşan anlaşmaya, Amerika Birleşik Devletleri adına Joseph Donaldson ve Osmanlı İmparatorluğu adına Cezayir Beylerbeyi Cezayirli Hasan Paşa nam-ı diğer Hasan Dayı (Hasan dayıııı)imza koydular. Bu, ABD'nin iki asrı aşkın tarihinde, yabancı bir dille imzalanan tek anlaşması olduğu gibi, yabancı bir devlete vergi ödenmesini kabul eden tek ABD belgesidir (Ah işte burası önemli Amerika nın vergi vermeyi kabul ettiği ilk ve tek antlaşma). ABD, 22 maddelik bu antlaşmaya 1818 yılına kadar bağlı kalıp vergi ödemiştir.

Ya. İşte nereden nereye... Bugünlük bu kadar tarih yeter.5 Şubat 2012 Pazar

Moda Haftası 1

Efenim geçenlerde bir moda bloguna rastladım ilginç bir konu başlığı gibi geldi ve bende sonunda bir kaç naçizane fikrimi belirttiğim moda kategorisi açayım dedim. Donatella versace olsun, rafuel olsun, ruben bariçello olsun hepsi sevdiğim ve yakından takip ettiğim modacılar.


1)Mary ve Jery (Maltepe)

      Burada Mary muhteşem püsküllü çizmeleri, pembe çorabı ve taşlı şapkası ile göz kamaştırıyor anca Jery için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. 7 Katlı otopark modeli çizmeleri ve kaplan desenli taytı ile unisex nedir onu anlatmaya çalışan jery kolsuz süeteri ve elinde çantalarıyla maltepedeki metropol hayatının zorluklarına göğüs geriyor.

2)Ayrancıoğlu Kardeşler (Sarıyer)

     Ayrancıoğlu ailesinin veliaht prensesleri kardeşler, babaları jonathan ayrancıoğlunun muhteşem moda zevkinin arkasından gidiyor sanki. Görüldüğü üzere bütün kardeşler çocukluklarında aynı giydirilmeye mecbur ikizler gibi tek tip karşımızda duruyor. Pastel renkleri kullanan kardeşlerden Carolin ayrancıoğlu "ben hep böyle giyiniyorum ve bence modanın öncüsü benim" diyerek sosyetenin diğer güzellerine adeta taş çıkartıyor.

3) Björman Strausen Her Havzen (Pendik)


      Almanyada yaşarken Ülkece ünlü armatörümüz Doğan Doğduman ile evlenip pendik e yerleşen björman çocuklarına alışveriş yaparken objektifimize takıldı. Takılmaz olaydı. Ancak salonunuzda bir biblo olarak kullanabileceğiniz çizmeler, renk değiştiren gökkuşağı çorabı ve robocop kollarına sahip yeşil elbisesi ile pandik camiasını bayağı bir korkuttu.

4)Osman, Nuri, Boğaç Kardeşler ( Etiler) Efenim fotoğrafçımıza dün bir kaç erkek resmi çek onlarıda inceleyelim dedikten sonra bu resmi getirmesi kendisini kovmama sebep olsa da kendi sahışlarına münhasır giyinen morayazoğulları ailesinin playboyları bu hafta listemize giriyor. Soyadlarına yakışır şekilde giydikleri mor elbiseleri ve inci kolyeleriyle seksapel bir havaya bürünen kardeşler rengarenk saçlarıyla etiler sokaklarında boy gösteriyor.


5)Adriana limlim (Gebze)

Gebzenin zengin ailelerinden tüccar Hamdi beyin şımarık kızı adriana afedersiniz üzerine poşet giyse yakışacak bir güzelliğe sahip. Aile dostları Şuayip Karcon ların kızının düğününde boy gösteren adriana hepimize parmak ısırttı ve hatta çaycımız ali abi gebzeye giden ilk minibüse binmek üzere koşar adımlarla uzaklaştı. Adrianaya burdan sevgiler ve rıza abiyi görürse kaçmasını söylüyoruz.


   Bu hafta bu kadar moda yeter, haftaya erkek modasına yoğunlaşmayı düşünüyoruz. Esen Kalın.


4 Şubat 2012 Cumartesi

Aşka dair yazılan Şiir no:9873635

Aşk
Toplasan üç harf,
Acaip aslında bu harf dediklerimiz
Bu yazdığım şey şiir...
Bunda bile dört tane var.
Ama aşk...
Ah çok ezilmişsin be güzelim
Değil üç harf,
Çekoslovakyalılaştıramadıklarımızdan mısın olsan dahi,
Kimse kurtaramaz seni

EK-Ben hayatımda bu kadar kötü şiir yazmadım yahu bugünden itibaren bırakıyorum şiiri. Mani yazıcam en fazla mis hem kısa sürüyor mesaj derdi yok baş harfleri topla sen ben osman çıksın yeter.3 Şubat 2012 Cuma

Havalar, Eternal Sunshine On The Spotless Mind ve Geçenki Fener Maçı

  
         Hayata dair çeşitli kalıplarım vardır benim. Hani site yaparken hazır template ler olur ya benimde konuşmalarımda o msn deki hazır cevap gibi şablonlar var. Duygusuz bir insan davranışı belki bu ama bazı zamanlar o kadar monoton oluyor ki muhabbetler veya konuşmak istemediğiniz biriyle zoraki açılmış sohbetler of of içim kıyılıyor resmen buda beni hemen hazır şablonlarımı kullanmaya itiyor. O zaman o herkesin sevdiği canayakın, espritüel, yakışıklı, kaslı fucudlu mehmet gidiyor r2d2 tipli hazır kelimelerle cevap veren mehmet geliyor. Ama o kadar güzel hazır cevaplar veriyorum ki farkında olmadan, kendim bile şaşırıyorum. Mesela biriyle konuşuyoruz daha doğrusu adam konuşuyor bende hazır cevap şablonumdan cümleleri sıralıyorum ama kafamda başka bir şey var bir yandan onu düşünüyorum neyse bir iki saatlik karşılıklı dialog sonrası adam sağolasın çok süper dedin falan deyip gidiyor ve ben ne konuştuğumu dahi bilmediğim için he he deyip kafamı sallayarak uzaklaşıyorum. Kendi yalanına inanan insan gibi kendi açtığı ve yürüttüğü muhabetti anlamayan insana dönüşüyorum.

 Siz de benim gibi sıkıcı muhabbetlerden yoruldunuz mu?

Yoksa sizde mehmet gibi hazır cevap şablonu mu istiyorsunuz?

Duyamadım?

Evet mi?

    O zaman sizi kırmıyor ve en önemli 3 kelimemi size söylüyorum. Blogu takip eden o şanslı kitleden biri olarak bunu dünyadaki diğer milyarlarca insana karşı kullanabilirsiniz. Sıkı durun! hazır kelimelerimiz şunlar;

havalar,
eternal sunshine on the spotless mind
veee en önemlisi
geçenki fener maçı.

Şimdiden heyecanlandınız ve kafanızda şimşekler çaktı değil mi? Şimdi örnek vererek daha pekiştirmenizi sağlayacağım;

A kişisi bayık mı bayık muhabbeti ile M kişisi olan mehmetle konuşmaktadır.

A- Mehmet ya naber olm dinle sevgili vardı onu izliyordum lan bak olm orda kedi var ya cok tatlı onu bırak da cip alsam diyorum sence adana illikten çıkar mı yada nasıl olur bıdı bıdı bıdı bıdı
 (Görüldüğü izere arkadaş delicesine şuursuzca konuşmakta ve sizi anlamsız gereksiz bir muhabbetin içine itmekte ve mehmet ne yapıyor hemen hazır cevap mode on yapıp başka şeyler düşünmeye başlıyor)
M- Havalar
 A-Sorma olm ya havalar bir acaip bencede feci canım sıkılıyor zaten soğuk öte yandan ayşe benle konuşmuyor dün istinye park a gittik bıdı bıdı bıdı bıdı
M-Eternal sunshine on the spotless mind
A-Heh bende ayşeye o filmi dedim gel izleyelim yok kardeşim kız manyak illa rambo izleyeceğim diyor olm hangi çağda yaşıyoruz olmadı kayu izle bıdı bıdı bıdı bıdı bıdı
M-Geçenki fener maçı
A-Olm ne maçtı ya izledin di mi? öf sabri sabri sabri auuut gerçi sabri galatasarayda değil miydi onu bırak da arçil ile şota vardı ne oldu neyse ben kaçar konuştuğumuza sevindim ya hadi görüşürzz
M-...

Ya işte böyle ben diyorum sevgili okur bana takıl hayatını yaşa...

Ek: Takıl bana dedim de bugün baktım 1000 sınırını aşmışım site ziyaretinde. Deli misiniz efenim gidin kar topu oynayın aslında düşündümde her giren 1 milyon verse 1000 kişiden 1milyar para alırım bir günde bunu hergün yapsak ayda 30milyar, bayağı sanal dilenciliği tartışır oldum. Neyse sağolunuz herşey için.


Facebook Duyurusu

Umut Sarıkaya çok güzel bir yaraya parmak basmış. Bu facebook profil resimlerinden gına geldi artık, kendi resmimi bile illa bir gizem içerisinde koyuyorum ben bile manyaklaştım. En güzeli herkes vesikalık resmini koysun mis. Kim güzel kim çirkin anlayalım insanları kategorize edip güzellere burası kasıyor msn var mı diye sorarken çirkinleri engelleyelim. Bende bired pit resmini kaldırayım artık Evet sebastian haklısın

2 Şubat 2012 Perşembe

DOTA Nedir? Nasıl Oynanır? Yenir mi?
Efenim bir kaç zamandır gençliğin delicesine oynadığı bir oyun var. Ben de muhabbet aralarında duyar oldum;

-hocam dota oynuyorum cok deli
-oo bende oynuyorum
-dota öylesine bir oyun ki cocugumu keserim
-ben yatımı veririm dota için

Sonucta bende bir deneyeyim dedim oyunu sonra netten araştırdım adam gibi ne olduğunu anlatan yok o yüzden oynamak isteyenler gugıldan aratmışlarsa dota nasıl oynanır diye buraya baktıkları zaman yardım alabileceklerini düşündüm. O derecede yardımseverim bir yandan.

Şimdi bu dota dedikleri warcraft 3 oyununda bir map. Yani bir expansion yada ayrı tek bir oyun değil. Ayrıca D.O.T.A nın açılımı Defence of the ancients.
Oyun şöyle ki 1v1 2v2 3v3 tarzı takımlar halinde bir haritada ayrı köşelerde başlıyorsunuz. warcraft 3 oyununa benzer bir şekilde ancak bu map oyununda bina yapmak yok sadece en başta herkes hero larını seçiyor ve pvp tarzı herolarla birbirine giriyor. Ana mantık bu. Sırf heronuz olduğu için doğal haliyle herolar lvl atladıkca kullanacağınız büyüler önem kazanıyor.


Oynamak için ilk once warcraft 3 reign of chaos ve bunun expension yani ek paketi olan frozen throne u kurmanız gerek. Bunu nerelerden bulabilirsiniz? en kolayı torrent sitelerinden indirmeniz zannımca.

Şimdi teker teker indirecekseniz.

1-warcraft 3 reign of chaos
2-warcraft the frozen throne expansion pack
3-warcraft patch yaması 1. 21 1.24 ne bulursanız artık aratın gugılda bulursun
4- en son dota map ki bu bir kaç kblık bir dosya bunu oyun içinde map yerine atacaksınız.

Şimdu ilk başta oyunu internetten oynamadan önce bu dota haritasının ai versiyonları var yani dota haritasının ismi neyse sonuna ai yazıp aratın gene gugılda orda cıkan haritayı da ekleyin oyuna böylece tek başınıza karşınızda bilgisayarın yönettiği herolara karşı oynayabilirsiniz.

İnternette arkadaşlarınıza karşı oynaka isterseniz en başta sorunsuz lan dan oynamayı tavsiye ederim. Ardından battlenet serverleri var onu araştırın gugıla battlenet servers for dota yazın en sonda hamachi den bilgisayarınız internette lan olarak göstererek oynayabilirsiniz.


dotayı indireceğiniz official site;

http://www.getdota.com/

ardından yardımcı olabilecek bir kaç türkçe site ki hiç birinde benim kadar dota for dummies modunda anlatan yok o yüzden yazdım bu yazıyı.

http://www.dotaturkiye.com/
http://www.trdota.com/forums/
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...