28 Ekim 2012 Pazar

Flight of the conchords

Size muhteşem bir gruptan bahsetmek istiyorum. Elemanlar yeni zelandalı iki arkadaş. Komedi folk tarzında müzik yapıyorlar, grup vitamin gibi demek istiyorum ama pek alakası yok gibi neyse hbo elemanları keşfediyor ve kendilerini oynadıkları 2 sezonluk bir de dizi çekiyor. Kesinlikle izleyiniz.

genelde herkesin yaptıgı yemek yerken sallanma hareketiHuman s are dead şarkısıBu da dizideki versiyonu

27 Ekim 2012 Cumartesi

Mehmet Movie Database

Mehmet Movie Database

Efenim yeni bir oluşumla gene karşısınızdayım. Gerçi hala yapım aşamasında ancak bir giriniz bakınız izleyici olarak katılınız.


 Peki niye böyle bir site açma ihtiyacı duydum?


           Imdb denilen yaşasın mek danılds yaşasın kentaki fırayd çıkın mottosundaki film sitesine bir başkaldırı bir isyan duygusuyla bu yola çıktık. ( daha dogrusu çıktım kimsenin haberi yok) Elitist tayfanın sadece yönetmeni çok kişi seviyor diye daha filmi izlemeden yorum yapıp not vermesi adına, sırf isminin sonu kim zuk çuk takovsky ile bitiyor diye dağa taşa sığdırılmayan yanlı puanlamalar yapan sanat katilleri adına, sanat çok güzel hadi tankut bienalda yavru tavuk sergiliyorlar aa süpermiş diye konuşan andavallar adına, yalnız kalan bir elinde cips bir elinde bira günde beş tane film izleyip kendini mala bağlayan üniversiteli arkadaşlar adına, aa şu film nasılmış deyip imdb de filmi aratması sonucu 8 üzeri aldığını görünce matah bir şey olduğunu zannedip sınırlı kotasıyla blu-ray çekimini indirmesi akabinde filmin boktan çıkması sebebiye imdb ye saydıran küfür eden mağrur anadolu genci adına, senin adına daha rahat bir dünya ve mutluluk adına bu site kurulmuştur.Peki filmler için biz oy verebilecek miyiz?


       Hayır. Adı üstünde mehmet movi database, sadece mehmet oy veriyor. Dana gibi mehmet yazmışım oraya. Siz de oy verebilseydiniz ismini bizdeoyverelimmoviedatabase koyardım.Peki ya Mehmet de elitist bir amerikan uşağı tam bir mek danıldsçı kentakici ve misisipili ise oylarına nasıl güveneceğiz?


        Amma kastın yahu boş senetmi imzalattık arkadaşım. Senelere dayanan film izleme geçmişim sayesinde oylarımı olabilecek en objektif ve açıklamalı olarak sizin için kullanacağımdır.Peki belki Mehmet hayatında hiç film izlemediyse?


       Hee mehmet zaten mağarada yaşıyor. Öte yandan bir kız tanımıştım hayatında hiç domates yememişti o geldi aklıma.Peki me-


Lan bir git!
m-mdb.blogspot.com  (şimdi imdb düşünsün)

20 Ekim 2012 Cumartesi

Oy Kaygısı, Yeni Tasarım, Kitap, Uzay Boşluğu Buluşması ve panda


Efenim sağ üst tarafta göreceğiniz gibi her sene olduğu üzere bu sene de bumerang blog ödüllerine katılmaya hak kazandım. Tam yüz milyar blog sitesi arasından benimkini seçtiler (aslında başvur diyorsun zırt diye kabul ediyorlar bir seçme yok yani) neyse oy vermek isterseniz verebilirsiniz ancak çok meşakatli geldi bana cep telefonu fln kullanıyorsun düşün ben kendime bile oy vermeye üşendim. Bu yüzden kaybediyorum ben zaten. Çok üşengecim. Geçen sene de katılmıştım sonra hürriyetten aradığını sandığım bir bayan final galasına davet etti geliecekmisiniz falan dedi bende hayır demiştim. Zannediyorum gitseydim kesin dereceye girerdim dünyanın en iyi blogu falan olabilirdim. Öte yandan bu yarışmaya başvururken hangi kategoride başvuracağımı da anlamadım geçen sene en sosyal blog alanında başvurmuştum baktım sosyal değilmişi bu sene de en çalışkan blog alanında başvurdum( ya da başka bir şey pek hatırlayamadım şimdi) yuh ya hangi kategoride başvurduğumu bile unuttum bir de oy verin diyorum.

Bu arada blogumuz uzun bir aradan sonra üstte başlık resminin altında göreceğiniz üzere daha rahat blog içi yazılara ulaşmanız hedefi ile etiket sistemine kavuştu. Bunun için yaklaşık 4 aydır arkadaşlarla programla ileri html ve ileri c+ çalıştık (5dakika sürmedi) yeni sistemle zart diye yazı kategorileri arasında gezebilecek ufkunuza yeni ufuklar katabileceksiniz. Bir kaç etiketi de düzelttim. Dünyaya çok katkım oldu
Öte yandan en altta da sevdiğim bir kaç şarkıyı koydum kıllık olsun diye auto play yapmadım isterseniz dinleyiniz diyecektim ama siteyi yavaşlattığı için kaldırdım tekrar.

Yen, keşfettiğim bir grup Kavinsky kesinlikle dinleyiniz. Örnek olarak bu parçadan başlayınız;Kitap çalışmam var uzun süredir. Ama hala hiç bir yayınevi ile konuşmadım gidip kendim yayınevi açıp basacağımdır sonunda galiba. Tanıdık yayınevi sahibi varsa bana ulaşın hatta tanıdık yönetmen varsa kitap çıkmadan dizisini filmini yaparız tanıdık müzik yapımcısı varsa saundtırek albümünüde çaktık mı tanıdık bir bar sahibi varsa orda kutlarız. Çevre çok önemli bu işlerde.

Uzun süredir aklımda olan başka bir projede uzay boşluğu toplaşması. Eğer beni izleyen an itibari ile 175 fln (falan diyorum ki çok gözüksün)  kişiden istanbulda olan, canı sıkılan , maksat muhabbet olsun dünyanın geleceği hakkında globalizasyon modifikeysin avrupa birliği master refricireytır gibi konulardan konuşmak üzere gelmek isteyen ( bütün bu elemelerden sonra en fazla 1-2 kişi olacağını düşünüyorum) kişiler varsa taksimde kadıkoyde bir toplaşma yapmayı düşünüyorum. Niye düşünüyorum? çünkü kimse gelmez dediğim için hayata geçirmedim. Ama şimdi geçiriyorum(hayata). Zaman belli değil gelmeyen olur falan rezil olmayayım gelen olursa konuşuruz.

Her zaman dediğim gibi pandalar süper hayvanlar. Alıp besleyeceğim sonunda.

14 Ekim 2012 Pazar

Giris, gelisme, sonuc ve bere

Lisede kompozisyon odevlerine hep insanoglu soyle boyle diyerek baslardim. Daha sonra bir kac dandik onerme ile gelisme paragrafini yazar, ardindan sonuc olarak soyle bidi bidi diyerek sonuc paragrafini yazardim. Hic sevmezdim bu giris gelisme sonuc kalibinin kompozisyonda bana dayatilmasini. Zaten turkcem cok kotuydu kompozisyonum ya cagina gore cok ileriydi veya ogretmenim bana gore geriydi. O yuzden hic adam gibi not alamamisimdir turkceden.

Bu bahsettigim giris gelisme sonuc kalibi hayatimiza o kadar empoze edilmiski yasadigimiz iliskilerde ayni sekilde belli asamalara bagli olarak gelisir oldu. Giris kisminda bir cafeye gittiginiz hoslanilan kisi ole gelisme kisminda ortak paydada bulusup daha yogun bir zaman gecirmeye basliyorsunuz. Gelisme paragrafinin sonlarina dogru aci bir sevisme yasayip sonuc kisminda bir daha sevmeyecegim diyerek bitiriyorsunuz kompozisyonunuzu. Ve baslik olarak ask yazmak kolay geliyor bu yaziya.

Daraldim yahu hep ayni ayni. Biraz degisik olsun insanoglu yada insankadini, humanity, ol piipil, eraund di vorld refricireytir (ingilizce bliyorum ben ) hani o filmlerdeki renkli bereli, iliskilerde uzaga bakan, canli dinamik hatun kisiler nereye takiliyor cok merak ediyorum.

Bu arada ananemin ipadinden yaziyorum (evet ananemin aypedi var cok acaip) dogal olarak mal gibi imla hatalarim olabilir ama hic pisman degilim, de da ekini ayri yaz diyen turkce ogretmenime de bunu demistim o da beni siniftan kovmustu.

Neyse sonuc kismina gelirsek. Nerde yahu o bereli tatli hatun kisilikler yoksa hepsi oldu mi (issiz acun kaldimi imdi yurek yirtilir) (kendimden tiksindim) (bereli hatunkisi okusa gelmez simdi tuh)
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...