26 Ocak 2013 Cumartesi

En Son Film İncelemeleri 1

Not: Efenim biliyorsunuz mehmet movie database adlı film incelemelerini yayınladığım bir blog mevcut orada hangi filmi yayınlıyorsam burada da aynı linki veriyordum ancak bundan sonra bu blogda yazı kalabalığını azaltmak için burada 4-5 film birikince hepsini birden sadece isimlerini ve mehmet movie database bağlantılarını vererek yayınlayacağımdır.

Silver Linings Playbook (2012) - Mehmet Movie Database Puanı:6.0 
  İncelemesi için dıklayınız

Lincoln (2012) - Mehmet Movie Database Puanı : 4.0
 İncelemesi için dıklayınız

Django Unchained (2012) - Mehmet Movie Database Puanı:  7.0
İncelemesi için dıklayınız

Red Lights (2012) - Mehmet Movie Database Puanı: 8.0
İncelemesi için dıklayınız.

Argo (2012) - Mehmet Movie Database Puanı : 7.0
İncelemesi için dıklayınız.

1 Ocak 2013 Salı

Taken 2 (2012)Layım nilsın adlı abimizi oldum olası bu aksiyon filmleri için fazla yaşlı ve eğik bulurum. Orta karar bir aksiyon filmi ile karşı karşıyayız. Taken ın ilk filminde liam abimizin kızı kaçırılıyordu o da silahını beline takıp herkesi öldürdükten sonra kızı kurtarıyordu ancak bu filmde liam abimizin ilk filmde öldürdüğü arnavutların dayısı dedesi kaynı toplanıp öc almak için yola çıkıyorlar. Filmin bir güzelliği ise çoğunluğunun istanbul da çekilmiş olması. Ancaak klasik amerikan filmlerindeki istanbul vizyonu her zamanki gibi dargörüşlü, yani ben bir yabancı olarak istanbulu bilmeyen biri olarak şu filmi izlesem istanbulu iran yada fas gibi bir yer zannederim. Gerçi çekildiği mekanlar itibari ile (kapalıçarşı, sultanahmet in ordaki pazar sokakları vesaire) adamlar aslında hali hazırda olan şeyleri göstermiş ama bir art niyet var. Mesala çok dikkat ettim filmde peçesiz bir kadın göremedim. Sanki bütün istanbul peçe takıyor, öte yandan hepimiz kavruk tenli bıyıklı tiplermişiz. Ayrıca polis arabaları olarak murat 124 serçe falan kullanıyormuşuz. Orta karar bir aksiyon filmi diyorum konuyu kapatıyorum.

Filmin Fragmanı için dıklayınız.

Mehmet Movie Database incelemesi için dıklayınız.

Dredd (2012)1995 yılında arnold civardagezer abimizin oynadığı Judge Dredd filminin remake versiyonu ile karşı karşıyayız. Bu sefer 3 boyutlu cgı efektlerle göz boyamaya çalışmışlar ancak para harcamak istemeyen yönetmenin bu sebeple kapalı alanda çekmesine bağlı olarak film bayık olmuş. Son dönemde bir blokta mahsur kalan polis filmleri furyasına katılan bir yapım olmuş. Hani nerde o 1995 teki dredd in havası filmdeki atmosfer? neyse bilimkurgu filmleri çok bulunmuyor malum o sebeple izleyiniz gene

1995 teki dredd ile 2012 deki dredd görüldüğü üzere soldaki 1995 dredd daha bir kaslı daha bir homo erectus

Mehmet Movie Database incelemesi için dıklayınız.

Filmin Fragmanı için dıklayınız.Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...