18 Mart 2013 Pazartesi

Tavuğun Acı Dolu Sitemi


Gene bir karikatür paylaştım farkındayım ancak yahu ne kadar doğru tesbit (tespit? tesbih? ) yapmış sanatçı. Evet açıkcası ben karikatür çizen kişileri harhangi bir şarkıcıdan piyanistten daha yetkin bir sanatçı olarak algılıyorum. 

Bu sefer insanın kendinde olmayana öykünmesi alt metini üzerinde tavuğun sitemini çizmiş sanatçı. 

Doğru demiş güzel demiş

Uçuyorum Lan !..


Mehmet ile hüzünlü karikatürler serisinin bir başka bölümüne daha hoş geldiniz. Bu karikatürü görünce gülmedim açıkcası acı acı bir tebessüm geldi içimden. Ne doğru çizmiş karikatürist. Bardağın boş tarafını görmeye meraklı insanlarımız için bir başkaldırı olmuş.

Çok meraklıyız biz acı çekmeye, hayatın tüm silsilesini yemesek dahi yemişmisşiz gibi gözükmeye. Deprem olsa     arkadaşımızı arayıp burda daha fazla sallandık diye iddaa ederiz. En ufak bir taşa takıldığımızda çok büyük bir darbe yediğimizi zannederiz. Hayat bana karşı lan diye bağırırız.

Oysa bir kalk kendine gel. Biraz bardağın o dolu kısmına bak. Yürümek zorunda olduğun o uzuuun yola değilde arkanı dönüp yürüdüğün yollara bak. Yapacaklarını planla, unutma ama arada sırada yaptıklarınıda aklından geçir. Hayatını gelecekte karşılacaklarını düşündüğün şeylere göre değil başarabildiğin, üzerinden atladığın o engellere göre şekillendir.

Mutlu olunuz efenim. Hayatta en önemli insan en muhteşem inkredıbıl clark kent supergirl benim deyiniz. Unutmayın hayata mutlu mutlu bakmak kös kös bakmaktan iyidir.

Eveet secret tarzı bu yazımızdan sonra size mutlu mutlu geceler dilerim.

(çok üsturublu yazmışım ya la)

17 Mart 2013 Pazar

Hepimizin İçinde Bir Öküz Vardı
Eve geldiğimde kapı açıktı. Elimde ekmek ve yumurta ile aralık duran kapının önünde duruyordum. Hırsız girmiş olmalı diye düşündüm. Ancak elimdeki ekmek ile hırsıza karşı nasıl bir tehdit oluşturabilirim bilmediğimden inceden bir tırsarak içeri girdim. Salondan yere düşen camların kırılma sesleri geliyordu. Salona girdiğimde onu elindeki vazoyu yere atarken gördüm.
-yuh içeri nasıl girdin
diye sordum
-bana anahtarı verdiğini unutmuşsun hemen! zaten pek heveslisin unutmaya! diyerek vazoyu hızlıca yere fırlattı.
O andan sonra korkmuştum üzerime vazo atar diye biraz geri çıktım. Anlamadığım nerden bulmuştu o vazoyu ben bile nerden geldiğini bilmiyordum.
-sana aldığım herşeyi kıracagim, al işte !
hatırlamıştım onun hediyesiydi. şimdi eline pipomu almıştı. Hiç öğrenemedim ben pipo kullanmayı yakınca dumandan boğazım yanıyordu atmıştım evin bir köşesine. Biraz duraksama ile pipoyuda yere attı ama kıramadı üzerine çıkıp zıplayarak ezdi.
-bir daha sakın beni arama dedi ve hızla kapıya doğru gitti.Arkasından bakmadım nasıl süpürcem lan ben burayı diye düşünüyordum so sırada. Elektrik süpürgesi bozuktu.80lerden kalma birgırgırım vardı ve ağzımla süpürsem daha etkili olurdu. Yarım saatlik bir çalışmanın sonunda etrafı topladım ve koltuğa oturdum. Tam yumurta yapmak için ayağa kalktığımda kapı çaldı. Ağlayan bir hatun çıktı karşıma.
-neden geldin dedim
-kusura bakma çok sinirliydim etrafı dağıttım biraz toplamana yardım etmek istedim dedi
-topladım ben dedim
-... olsun konuşalım biraz dedi
bir şey demedim içeri geçtim tavayı buldum yumurta yapmaya başladım , salondan vıcı vıcı sesleri geliyordu. İçeri baktığımda bir bezle kalan cam parçalarını aldığını gördüm. Pek bulaşmadan yumurtama geri döndüm. bir kaç dakika sonra bir elimde tavada yumurta bir elimde ekmek ile salona girdim.
-açmısın diyerek sehpaya oturdum.
-yok ben yedim dedi.
Ulan ne ara yedin dedim içimden bütün gün salonumun azına s.ctın dedim kendi kendime
-neden böyle olduk biz dedi
-açım ben dedim. Aç olduğum zaman pek konuşmayı sevmiyordum. Hele mevzu bahis yumurta ise o esnada sadece ekmek olabilirdi benim dostum.
-hep bu öküzlüklerin yüzünden böyle oluyor biliyorsun değil mi ? dedi
-bir öküzü salonuma bağlasam daha az dağıtırdı dedim
sinirlenip ayağa kalktı bir an başka vazo var mı lan evde diye düşündüm ola ki kırarsa yumurtanın içine cam girmesin diye tavayı ne ile kaparım diye içimden geçiriyordum ki hızlı adımlarla odadan çıktı. Evden çıktı mı yoksa mutfaga mı gitti anlamadım. Bir kaç dakika ses gelmedi. Yumurtamı yemeye devam ediyordum ancak her an üzerine aslan atlayacak bir ceylan gibi ürkek bir yeme şeklim vardı. İkide bir kafamı kaldırıp etrafı kesiyordum. Mutfaktan bıçak alıp saplamasın bana diye düşündüm ve ayağa kalktım. Mutfaga baktığımda boştu. Evin kapısı ardına kadar açıktı. Dingonun ahırı ya burası gel kır git diye sinirlenerek söylendim. İçeri girdim ve yumurtayı yemeye devam ettim ve neden bütün sevgililerim öküz diye düşündüm. Yoksa ben mi öküzdüm. Hepimizim içinde bir öküz vardı. Evet evet hepimiz öküzdük.

4 Mart 2013 Pazartesi

NIVEA yürekleri ağza getiren bir şakayla yeni Stress Protect deodorantı tanıttı


Havaalanında yaşanabilecek en büyük terslik veya en korkutucu deneyim ne olabilir dersiniz? Uçağınızı kaçırmak mı, bavulunuzu kaybetmek mi yoksa hava koşullarından dolayı günlerce havaalanında kalmak mı?

NIVEA, yolcular üzerinde uyguladığı Stres Testi’yle, onlara soğuk terler döktürmüş ve yeni Stress Protect deodorant için eğlenceli bir viral reklam hazırlamış. Videoyu izleyenler, en stresli deneyimlerini #StresTesti etiketiyle Twitter’da paylaşmaya başlamış bile.

Şubat ayında dünya çapında 5 milyondan fazla izlenme ile en çok paylaşılan viral videolardan olan Stres Testi, NIVEA’nın yeni ürünü Stress Protect deodorantı tanıtıyor. Videoda, farklı insanlar havaalanında uçaklarının kalkmasını beklerken, bir anda tehlikeli bir kaçak olarak arandıklarını öğreniyorlar ve ne yapacaklarını şaşırıyorlar.

Günlük hayatımızda karşılaşabileceğimiz heyecan, korku, stres gibi duygu değişimlerinin neden olduğu terleme ile yeni NIVEA Stress Protect deodorantın ne kadar iyi başa çıktığını, esprili bir dil ile anlatan videoyu izleyince, soğuk terlere karşı önlem almanın önemini kesinlikle hissedeceksiniz.

Bir bumads advertorial içeriğidir.

Blogların Resmi Ofişyıl Feyspuk Sayfaları

ÇORLİ ÇOPLİNİN BU İŞLE BİR ALAKASI YOK

Efenim uzun süredir uzayboşlugu nu ve mehmet movie database in feysbukta sayfalarını yapmayı düşünüyordum ancak zaman bulamıyordum nese yaptım oldu. Ama yeni açtım sayfayı takip eden yok bir ben takip ediyorum öle ezik ezik bakışıyoruz. Sonuçta layk edin fake directioner olmayın. Bu fake directioner hadisesine bilahere gireceğimdir çok acıklı bir şey.

Uzay Boşlugu resmi ofişyıl feysbuk sayfası

Mehmet Movie Database resmi ofişyıl feysbuk sayfası

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...