18 Temmuz 2013 Perşembe

Hani Facebook'ta iş yoktu?
Yenibiris.com’un yeni uygulamasını duydunuz mu? Facebook profiliniz üzerinden bir tıkla bağlanacağınız insankaynaklari.com, profesyonel iş ağı oluşturarak size en uygun işi, en kısa sürede sunmakla görevli!

Facebook, sizin de dahil olduğunuz, 32 milyon kişinin üye olduğu geniş bir sosyal ağ! Bu sosyal ağda arkadaşlarınız, arkadaş olmak istedikleriniz, çalışmak için hayalini kurduğunuz şirketler de var! Peki çalışmak istediğiniz şirketlere tek tıkla ulaşmak istemez misiniz?

Biliyorsunuz iş bulmak isteyenler için en önemlisi, çalışmak istedikleri şirketlerdeki kişilerle nasıl bağlantı kuracaklarıdır… İnsankaynaklari.com sayesinde Facebook profilinizden istediğiniz bilgilerle oluşturduğunuz profilinizle çalışmak istediğiniz şirketlere “şimdi başvur”u tıklayarak iş başvurusu yapabilirsiniz. Diyelim ki çalışmak istediğiniz şirkette bir arkadaşınız çalışıyor. Onun aracılığıyla ulaşmak istediğiniz kişiye “Tanıştırılma talebi” yollayabilir, birinci ve ikinci dereceden bağlantınızın yardımıyla işi siz alabilirsiniz! Bağlantılarınızdan referans ve rozet talep ederek profilinizi sahip olduğunuz özelliklerle donatabilirsiniz. Tamamen ücretsiz bir uygulama olan insankaynaklari.com hem işveren hem de iş arayanlar için yepyeni fırsatlar sunuyor! Siz de insankaynaklari.com’a gelin, size en uygun işi kolaylıkla bulun. İnsankaynaklari.com ile iş bulmak artık daha kolay!

www.insankaynaklari.com
Bir bumads advertorial içeriğidir.

12 Temmuz 2013 Cuma

Mehmet öldimü Issız acun kaldi mu?

Efenim bayağdır yazamadım farkındayım. Yaklaşık bir kaç haftadır iş sebebi ile ırakta bulunmaktayım. Herhalde uzun bir süre burada olacağım. Neyse burası acayip bir yer en azından ırak konusunda bir bilginiz olması açısından tecrübelerimi yazayım dedim

Şimdi Irak deyince ikiye ayırmak lazım kuzey ırak bölgesel kürt yönetimi (başta talabani var) ile güneyde bağdat yönetimi (başta maliki var). Araplar ile kürtler olmak üzere ikiye ayrılmış durumda . Bölgesel kürt yönetiminin başkenti erbil. Haliyle kürtler erbil üzerinde bayağı bir duruyor. Her tarafta inşaat var inceden bir dubai olma potansiyeli mevcut. Halk mazota suya elektriğe belli limitler içinde para ödemiyor,

bildiğin erbil ben sağ üst köşelerde bir yerdeyim

Burada bütün sosyal hayat alışveriş merkezleri üzerine. Hava çok sıcak ancak deniz olmadığı için nemli bir hava değil istanbuldaki gibi terlemiyorsunuz ama sanki biri üzerinize klimayı sıcak açmış gibi bir durum var. Dışarı çıktığınızda üzerinize esen sıcak  bunaltıcı bir hava var. Haliyle burda Türkiye deki gibi sokağa çıkarım caddede dükkanlara bakarım gibi bir kültür yok. Bütün dükkanlar berber yemek yerleri vs alışveriş merkezi içinde. Herkesin altında 2012 2013 model araçlar var mazot neredeyse bedava olduğundan istanbulda görmediğim kadar mustang ve hummer ı burda gördüm. Gerçi orada 90000$ olan mustang burda 15000$.

Avm içindeki çoğu dükkan türkiyede bildiğimiz isimler. Ada cafe, mavi jeans, lc waikiki, collezione, carrefour vs. Fiyat etiketleri genelde dolar üzerinden. Para birimi ırak dinarı (bu arada paraları çok bakımsız her tarafı yırtık zor okunan paralar ama herkes alışmış olacak ki türkiyede olsanız alışveriş yapamayacağınız paraları rahatlıkla kullanıyorsunuz)

1 dolar = 1250 -1300 ırak dinarı ediyor. Başlarda alışveriş yaparken bir yandan türklirasına çevir bir yandan dinar dolar derken zor alışıyor insan.

Tekstil türkiye ye göre pahalı 15-20 tl ye ordan alacağınız t-shirt u burda 30 dolara alıyorsunuz.
Fast food kavramı kfc tarzı tavukçular üzerine kurulu. Hamburger tarzı şeyler var ancak yapmayı bilmiyorlar öte yandan sultan ahmet koftecisi baydöner gibi türk markaları var .10000-12000 dinara atıştırmalık bir şeyler yiyebilirken adam gibi bir şey yemek istediğinizde minimum 20000-25000 dinar vermeniz lazım.
Elektronik çok ucuz. Türkiye ile neredeyse yarı yarıya , özellikle telefon konusunda.

İçki çok çok ucuz. An itibari ile 750 ml olmecayı 15 dolara aldım ve içmekteyim :)
yeni yazılarla görüşmek üzere. takip eden kaldı mı bilmiyorum gerçi. Buradaki sosyal ortam sebebi ile sanki bütün dünya post apocaliptik bir dönemdeymişde ben bir çölün ortasındaymışım gibi hissediyorum. Evet öyle.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...