31 Ağustos 2013 Cumartesi

Bir kez olur bazı şeyler..


Bir çok kadından hoşlandım şu ana kadar, yolda gördüğüm güzel insanlar, saçma sapan hevesler için beraber olduklarımr ya da öylesine önümden geçen birileri, yedi sekiz tanesini sevdim belki. Eğlenceli dedim bu insanlarla beraber olmak öylesine zaman geçirmek, karşılıklı gülüşmek bir barda karşılıklı biraları devirmek. Sadece bir insana aşık oldum. Çok zordu aslında. Kişilerden çok ilişkinin bir zorluğu vardı belki. Çok sevdim ve çok sevildim. Güzel bir dönem oldu benim için. Hayatımın en mutlu günü ne zaman diye düşünür ya insanlar; ben hiç düşünmedim. Onun yanındayken tanıdım en mutlu günü. Belki ilerde daha iyi bir gün görürmüyüm bilemem. Hala görmedim gerçi. Bir beklenti içinde de değilim aslında, yetiyor bazı insanlara yaşanılanlar. 

Doğumgünümden bir gün önce onun doğum gününde ayrıldık. Çok ilginç dimi düşününce? Aylar geçti, seneler geçti. Doğum günümde düşünmeyi öğrendim. Genelde filmlerde olur ya her hangi bir kısımda 5 yıl sonra yazar, ardından iki sevgili ayrılmışken tekrar karşılaşır ve kaybolan onca seneye rağmen yaşanmışlıklara rağmen sadece birbirlerine bakarlar sevildiklerini anlarlar. Sonunun mutlu olması önemli değil aslında, daha sonra ayrı yollara gitseler dahi gözgöze geldiklerinde birbirlerini görürler. Bunu bilmek bile yeter aslında.
Hep böyle bir şey istemişimdir ben. Seneler sonra dahi sevebilmek, onca seneden sonra sevilmek.
Sabırsız ve aceleci bir insan oldum ben hep. İkiside aynı düşününce. O mutlu hayata birden ulaşmak isteyenlerdendim belki. Pek yapamadım istediklerimi.
Daha sonra kendi başına olmayı öğrendim. Bencillik üzerine bir hayat. Ego tatminine yönelik ilişkiler. Doğru ya da yanlış. Kendimi yargılamadım. Karşımdaki insanlardan çok kendimin ne kadar sevdiğini düşündüm hep. Seviyor muyum? hoşlanıyor muyum? aşık mıyım?
Çünkü ne yaparsanız yapın karşılıksız ilişkilerin pek sonuca ulaşmadığını gördüm. Bana aşık olan insanlardan kaçtım, aşık olduğum insandan uzaklaştım. Belli bir noktada kendi başıma kaldım.
Çok uzattım farkındayım. Bir kez olur bazı şeyler işte, sadece bir kez anlatılır...

26 mayıs 2009

19 Ağustos 2013 Pazartesi

Insparkus Deneyimi


      Insparkus kariyer koçluğu sistemini Bumads sayesinde tanıdım. Öncelikle bu gibi konulara başta önyargılı olduğumu belirtmem lazım. Ancak her insanın hayatını belirleyecek kariyer yolunda adımlarını sağlam atabilmesi için bir yol gösterici olması azınsanamayacak kadar önemli.

    Her insanın kendi için hayalleri ve umutları olduğu aşikar. İnsparkus üyeliğinizde üç adet pakete yönlendiriliyorsunuz. Vizyonunuzu belirlemek, bulunduğunuz konumu anlamak ve en son olarak planınızı oluşturmak. Her paket kendi içinde kısımlara ayrılmış sorulardan oluşuyor.  Kimi zaman düşüncelere boğulduğunuzda gerekli soruları kendinize sormayı unutuyorsunuz. Objektif yaklaşamıyorsunuz. İnsparkus un değeri burda ortaya çıkıyor. Aklınıza gelmeyen ancak kıyıda köşede kalmış değilde mutlaka kendinize sormanız gereken soruları size soruyor, adımlarını planlamanızda size yardımcı oluyor.

       Paketlerden birini tamamladığınızda doldurduğunuz data danışmanınıza gönderiliyor ve size özel bir danışman tavsiyesi alıyorsunuz. Her zaman önyargılı yaklaşan ben, danışmanın bana gönderdiği tavsiyeyi okuduğumda benim için en çok neyin önemli olduğu ve kaçırdığım bir kaç önemli nokta ile karşılaştım.

      İlerisi için bu tavsiyeler gelecek planımı oluşturmak konusunda elime bir kaç done daha verdi. Oldukça kullanışlı ve hızlı bir program olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

www.insparkus.com adresinden detaylı bilgi alabilirsiniz.


17 Ağustos 2013 Cumartesi

Vanilya, karamel ve tahin pekmez


Vanilya severim ben ama karamal yok hacı çok sinir bozucu bir tadı var. Tahin pekmez desen o da aynı.

Not:Şimdi bu yazıyı özdemir asaf yazsa ya da can yücel vay anasını derdiniz edebiyat parçalamış bir bukowski bir jan pol sart oldu derdiniz. Ama mehmet yazınca mal gibi bir şey çıkıyor. Ne demiş aynştayn ön yargıları parçalamak atomu parçalamaktan daha hede hödö.

Not2: Kısa ve öz bir yazı oldu farkındayım
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...