26 Kasım 2013 Salı

Bitcoin nedir? Bitcoin Nasıl alınır? Bedava Bitcoin kazanmak? Bir gün bende şirinleri görebilirmiyim?

Efenim direk özete geçiyorum daha sonra ayrıntılı edit yapacağımdır. Şimdi bu bitcoin hadisesi sanal bir para. ancak öyleki bir bitcoin 10 dolar iken şimdi 800 dolar. Uçuk paralar kazandı bazı kimseler. Daha artar mı bilmiyoruz. Ancak bedavaya nasıl bitcoin kazanırız onun için şu sitelere bakınız.

İlk olarak bitcoin.com dan bitcoin wallet indiriyoruz. Şahsi tavsiyem multibit adlı program.

ardından programı açınca size bitcoin adresinizi veriyorum. uzun bir iban numarası gibi birşey

şimdi aşagıdaki sitelere girip ordan bedava bitcoinler kazanıyoruz;

CoinAd  sadece reklam izleyerek bitcoin kazanmamızı sağlayan site.

DailyBitCoins Her saat başı hiç bir şey yapmadan bitcoin kazanıyorsunuz.

Freebitcoin  Aynı yukardaki gibi her saat başı kazanıyorsunuz.

hepsi tarafımdan denenmiştir. Ve en az bir kere bitcoin alımı gerçekleşmiştir.

21 Kasım 2013 Perşembe

Bunu Blogumda Paylaşabilirim. Hürriyet Benim.

Hürriyet; gündeme dair cesur bir projeyle karşımızda. TBWA\ISTANBUL'un hazırladığı proje kısa zamanda oldukça ses getirdi. Din, dil, ırk, cinsiyet ayırt etmeden bireysel özgürlükleri konu alan projenin amacı Türkiye'nin dört bir yanından insanların hürriyetlerini dile getirmeleri ve seslerini duyurmaları...

Bu proje katılımcıların kendi hürriyetlerini anlatmaları için tasarlandı, katılımcılar videolarını oluştururken ilham versin diye de bir film hazırlandı.

Hürriyet, herkesi kendi hürriyet cümlelerini yazmaya ve hürriyet şarkılarını yaratmaya davet etti. Kullanıcılar içinde kendi fotoğraflarının da olduğu hürriyet filmleri yaratabiliyor ve bu filmleri sosyal medyada dilediğince paylaşabiliyor. Ayrıca seçtikleri mesaj ve fotoğraflarından oluşan bannerı hurriyet.com.tr sayfalarında yayınlanıyor. Kısaca proje tamamıyle interaktif bir proje olarak kurgulandı. www.hurriyetbenim.com üzerinden ilham verici videoyu seyredebilir, kendi video ve bannerınızı yaratabilirsiniz.

"Hürriyet Benim" filmi, daha TV’ye çıkmadan viral olarak sosyal medyada gösterildi ve çok kısa sürede yayılarak; sosyal medyada konuşulmaya ve paylaşılmaya başlandı. Kullanıcıların katkılarıyla yapılan klipleri Twitter'dan #hürriyetbenim hashtag'iyle takip edebilirsiniz.

Ben de kendi videomu oluşturdum ve benim için hürriyetin ne demek olduğunu anlattım. İzlemek için;http://hurriyetbenim.hurriyet.com.tr/video.aspx?k=34I2Q1TDZJO


Bir boomads advertorial içeriğidir.


5 Kasım 2013 Salı

Çok şey değişti..İlk olarak aklıma takılan değişti kelimesi. Doğru değilmiş gibi geldi bir an. Neyse uzun zamandır herhangi bir şey yazmıyorum. Hep o anlattığım toplumun insana attığı acımasız yumruklardan birini yedim herhalde.

İlk önce bir kaç müzik açalım efenim yazıya eşlik etsin
buğulu sesli bırayn abimizden gelsin please forgive me

İş güç temposu içinde yazamıyorum farkındayım zaten türkiye de bile değilim. İnsanını sevmese bile ülkeni özlüyorsun ara ara. Bir anlık gelen giden bir his gibi aslında.

Neyse insanoğlu hep bencildir demişimdir. Kendini düşünür. Halen katılıyorum bu konuda bir şey değişmedi.

Yazmayalı daha az önyargılı oldum mesela. Eskiden belli kalıplarda yaşarken şimdi daha bir geniş skalada (türkçe mi bu) yaşıyorum. insanları yargılamıyorum. Bu adam veya hatun kişi şunu yapıyorsa mutlaka bir sebebi vardır diyorum. Kafamdaki bir çok kalıbı yıktım belki. Doğru mudur yanlış mıdır bilmiyorum. Sonuçta daha geniş bir vizyondan bakıyorum.

Global düşünüyorum artık. Sadece türkiye yok bende. Bu sene fransa seneye çek cumhuriyetine gideyim diyorum kendimi kısıtlamadan. Bir ilin sınırlarına kapanmak ve hayatını orda sürdürmek elimizde olan bu hayat için çok anlamsız geliyor.

Yalnızlık. Koyuyor sanki bilmiyorum.
Bu arada şarkı değiştirelim
eskilerden gidiyoruz gene sıkorpiyıns dan winds of ceync 

Yalnızlık diyordum. Hani o dogru insan elbet karşına çıkar mottosu vardır ya. Ona inanırdım eskiden. Şimdi inanmıyorum. Daha bir gerçekçi oldum. Zannederim o gerçekçi olma yüzdesi yaşlandıkça artıyor. Daha kesine bağlı hayallerden uzak bir insana döndüm. Kesin şeyler üzerine düşünüyorum. Peri masallarına inamıyorum. Eskidende inanmazdım gerçi ama hani bir gün karşına O diyebileceğin insan çıkacak ideası yavaşça kaybolmaya başladı.

Umutsuzluk.
Yok efenim kendimi kesecek bir durumum yok tabi. Ama realistik (gerçekçi ingilizce yazınca entel bir hava katıyor) düşüncede bir umutsuzluk var evet. İnsanın hayatındaki en acı dönem "yapmak istediklerini yapamayacağını anladığı zaman"dır diyorum. Evet tırnak içine aldım.

bu arada yeni parçamız maykıl boltondan tel mi hav em ay saposd to bi vit aut yu

Zaman.
çok hızlı geçiyor. İnsan zamanla bunun farkına varıyor. Evet kaotik bir durum. Zamanın farkına ancak zaman geçtikçe varabiliyorsunuz. Ben zamanın farkına vardım mı? bilmiyorum. Hızlı geçiyor işte. Sadece üzerine düşünmek lazım ara sıra. Neredeyim? ne yapıyorum? kiminleyim? neden?

Çok şey değişti. Ama pandalar hala panda. Seviyorum bak uysal hayvanlar. Umarsız bir koala gibi ama ondan daha şirin birşey. Gene pandalara getirdim konuyu bir şekilde.

Sonuç olarak(Ortaokulda kompozisyonlarda son paragrafı hep böyle bitirirdim ben) yaşıyorum. Önemli olan bu diyor insan. Şekspirvari düşünüyorum öyleyse varım modunda olmasam dahi beklemek gerekiyor kimi şeyleri.

Neyi Bekliyoruz?

Bir b.k bilmiyorum bu konuda. Neyi bekliyoruz kimi bekliyoruz?

Belli bir zamandan sonra önünüzde beliren o yolun oturarak zaman kaybedebileceğiniz kadar önemsiz bir şey olmadığını farkediyorsunuz. İlerlemeniz lazım. Yürümeniz lazım. Ne şartta olduğu önemli değil. Ancak attığınız her adımın size geridönüşü olabileceğinizi umarak yürümek halet-i ruhiyenizi iyileştiriyor. Nereye gittiğiniz öenmli iken artık sadece gitmeyi düşünüyorsunuz.

Durmamalıyım! duyduğunuz tek ses bu.
Sadece yalnız olmayınız efenim. En azından arada yere oturduğunuz zaman hadi kalk artık diyen biri olmalı yanınızda.

"Hadi kalk artık daha çok yolumuz var"
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...