17 Mart 2016 Perşembe

İlişkiyi uçuş modunda yaşamak


İlişkilerde bencil olabiliyorum ben. Karşımdakine sevmesi için pek bir alan bırakmıyorum belki. Aşık olmak zaten zor geliyor artık ve zaman geçtikçe kendimi daha bir ötekileştiriyorum. Uçuş moduna alıyorum kendimi, herhangi bir müdahaleye (müdehalemiydi yoksa bilmiyorum) kapalı bir şekilde sadece gördüklerime odaklanıyorum. Sevgili desen yasıyor kendi sosyal hayatını ve o hayat dediği pastanın bir dilimi oluyorum onun için. Oysa ben egolarıma yenik düşüp hayatının tamamı olmak istiyorum ardından içinde bulunduğum o dilimi yerken buluyorum kendimi. Sevgili üzülüyor ve aşk ortadan kalkıyor. İnsanlar yoluna devam edıyor ben ise öyle oturuyorum herzamanki gibi. 

Aşk... Dediğim gibi ilişkilerde bencil olabiliyorum ben. Yeni sevgili daha kararlı, beni hayat pastasının yarısı olarak görüyor. Ben gene yemeye başlıyorum. Bana ait olan yarısını bitirip uzaklaştığımda geriye yarım bir pastayı kurabiye ıle doldurmaya çalışan eski sevgili görüyorum. Eski sevgili üzülüyor ve aşk bitiyor.

Kendime ceki düzen vermeye karar verdim aslında. Ucuş modundan çıkmam lazım ancak her deneyişimde bağlanacak insan bulamıyorum.

Not-Metafor yagmuru bir yazı yazdım gene

Hiç yorum yok:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...